Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!
Ndërroi jetë djali i vetëm i Azem Sadikit, kryetarit të Studeniçanit
Maqedoni, Slider

Ndërroi jetë djali i vetëm i Azem Sadikit, kryetarit të Studeniçanit

Sot në orët e hershme të mêngjesit ka ndërruar jetë Basri Sadiki, djali i vetëm i Azem Sadikit, kryetarit të Komunës ë Studeniçanit.

I ndjeri vuante nga një sëmundje e rêndë.

Ky ështê njoftimi i familjarëve për vdekjen e Basri Sadikit:

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi!

Ju njoftojmë me zemër të piklluar dhe bindje në Zot se sot ia dorzoi shpirtin e bardhë dhe të pastër Allahut xh.sh. djali i vllaut tonë, Haxhi Azemit, Basriu. Allahu e past pranu në mëshirën e Tij dhe na bashkoftë në xhennetet e Tij të larta. Lusim Allahun që bereqetet dhe bekimet e Basrisë të na shoqërojn gjithë jetën.
Namazi i xhenazes do të falet në xhamin “Hafëz Xhavit Efendi Ibrahimi Studeniçan” me namaz të drekës.”, shprehen të pikëlluar familjarët!
(Struga Ekspres)

August 6, 2022
Butik Mili

Struga Ekspres