Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNdahet nga jeta Abdullah Jusufi, heroi që ngriti flamurin në Tetovë

Ndahet nga jeta Abdullah Jusufi, heroi që ngriti flamurin në Tetovë

Sot para pak castesh ka pushuar së rahuri zemra e Abdullah Jusufit në moshën 95 vjeçare, raporton Tetova1.

Abdullah Jusufi ka lindur më 3 Prill të vitit 1922 në Tetovë në një familje fetare dhe kombëtare. Që i ri u përfshi në aktivitete të ndryshme patriotike ku ju bashkua edhe shoqatës ilegale “Besa” në Tetovë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments