Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMSH: Ja sa viktima dhe të prekur me koronavirus ka sot në...

MSH: Ja sa viktima dhe të prekur me koronavirus ka sot në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se sipas të dhënave të ISHP-së nga 3.425 testime janë regjistruar 336 raste të reja.

Prej rasteve të reja 169 janë nga Shkupi, nga 21 në Veles dhe Strumicë, Kumanovë 17, Ohër dhe Kavadar 15, Manastir 14, Shtip 13, Koçani 11, Sveti Nikole 10, Prilep 6, Tetovë 4, Kërçovë, Gjevgjeli dhe Kirva Pallankë 3, Vinicë, Kratovë dhe Makedonski Brod 2 dhe nga 1 rast në Strugë, Radovish, Dibër, Berovë dhe Demir Hisar.

Po ashtu ISHP ka regjistruar edhe 222 pacientë të shëruar dhe 17 të tjerë kanë humbur jetën. Prej tyre 5 janë nga Shkupi dhe Kumanova, 2 nga Ohri dhe nga 1 në Shtipi, Velesi, Resnja, Radovishi dhe Vallandova.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 189.887 raste me coroanvirus, ndërsa prej tyre 170.956 janë shëruar dhe 6.594 kanë humbur jetën.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments