Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMladen Çadikovski rizgjedhet në krye të SHGM-së

Mladen Çadikovski rizgjedhet në krye të SHGM-së

Kryetari i deritashëm i SHGM-së, Mladen Çadikovski është zgjedhur edhe për një mandat të ri katërvjeçar në krye të organizatës së gazetarëve dhe punonjësve të mediave në RMV.

Ai ka fituar në zgjedhjet për Kryetar të SHGM-së në rrethin e parë.

Në garë me Çadikovskin kanë qenë edhe gazetarët Marjan Nikolovski dhe Filana Koka. Mladen Çadikovski ka fituar 229 vota, për Nikolovskin kanë votuar 84, kurse Filana Koka ka marrë 40 vota.

Në Kuvendin zgjedhor të SHGM-së kanë marrë pjesë 456 punonjës të mediave.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments