Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëKy është bashkëpunimi i shekullit nga këngëtari strugan Argjend Lloga dhe Dava...

Ky është bashkëpunimi i shekullit nga këngëtari strugan Argjend Lloga dhe Dava Gjergji (VIDEO)

Ky është bashkëpunimi i shekullit nga Argjend Lloga dhe Dava Gjergji

Si edhe kishte paralajmêruar artisti i njohur Argjenr Lloga se kishte gati një super bashkëpunim me një tjetêr artiste të njohur.

Dhe ja ku është publikuar kënga “Motër e vëlla” nga ai me këngëtaren Dava Gjergji, një këngë qê do të dëgjohet jo vetëm sot e nesër por gjithmonë në dekada për të mbetur nje perlë bashkëpunimi në muzikën shqiptare.

E mjafton që ta dëgjoni e do të bindemi në atë që sapo kemi shkruar pasi ky duet është mjaft i bukur. Ne mësojmë se orkestrimi është realizuar nga Kujtim Shala, me tekst e muzikë nga Gjovalin Dushaj e video e përshtatur mjaft bukur nga Dart Channel.

Argjendi ka sjellë edhe më herêt bashkëpunimin me vëllaun e tij por vetë këtë duet me Dava Gjergji e vlerëson si një këngë shekulli e qê do të mbetet shumë e gjatë e na besoni kur ta dëgjoni në linkun më poshtë do ta kuptoni.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments