Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniMinistri i Shëndetêsisë: Një motër medicinale dy herë u kap duke vjedhur

Ministri i Shëndetêsisë: Një motër medicinale dy herë u kap duke vjedhur

Ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti, sot në konferencë për shtyp është deklaruar në lidhje me rastin në Klinikën e Onkologjisë, njofton SHENJA.

“Ka një motër medicinale e cila ka qenë e larguar në vitin 2020 për të njejtin rast, ka qenë rasti i paraqitur në polici. Organet e hetuesis dhe gjyqësis e kanë kthyer këtë motër prapë në punë. Nga ana e drejtoreshës është vepruar në atë kohë dhe ajo motër prej në shkurt të vitit 2023 para se të vi unë si ministër i Shëndetësisë, ajo motër, pasi është mbajtur Komision Disciplinor është larguar në ato momente nga puna derisa tërheqja e kësaj punë në mënyrë zyrtare është bërë më 25 maj 2023. Por, vlen të theksoj se prej shkurti 2023 derisa ka zgjatur procesi, ajo më nuk ka shkelur në Klinikë të Onkologjisë”, u shpreh Mexhiti. /SHENJA/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments