Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoni“Mickoski nuk mund të matet me mua” – Ali Ahmeti: Më 8...

“Mickoski nuk mund të matet me mua” – Ali Ahmeti: Më 8 maj qytetarë përcaktohen për izolim ose integrim

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, tha se zgjodhën dhe janë kontribuues të drejtpërdrejt të problemit me Greqinë dhe tha se si rezultat i kësaj, Maqedonia u anëtarësua në NATO duke krijuar siguri për vendin, ndërkohë shtoi se kontribuojnë për të zgjidhur problemin me Bullgarinë, transmeton TV21.

Ahmeti tutje shtoi se Fronti Europian dhe BDI ishin fitues absolut në kampin shqiptarë ndërkohë shtoi se janë për paqe dhe stabilitet.

“Qytetarët e dhanë vlerësimin e mendimin, fituesi absolut në kampin shqiptar ishte Fronti bashkë me BDI-në. Tani kemi dy filozofi, integrimin dhe izolimin. Për këtë, në referendumin e 8 majit qytetarët do të përcaktohen. Ne jemi për paq, ne jemi për stabilitet, ne jemi për siguri më të madhe, ne jemi për ardhmëri, ne nuk duan historinë ta kthejmë pas se ajo është e dhimbshme dhe si të tillë duhet ta kujtojmë që ajo mos të na përsëritet por të shohim ta ndërtojmë të ardhmen. E ardhmja jonë është në Bashkimin Europian, e ardhmja jonë është zero problem me fqinjët”, tha Ali Ahmeti.

Ndërkohë, tha se Mickoski nuk mund të matet me të.

“Mos ma bëjë ujin mullarë se ai s’mund të matet me mua”, u shpreh Ahmeti.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments