Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiMendi Qyra vlersohet me çmimin "Shën Tereza shqiptarja e gjithë botës"

Mendi Qyra vlersohet me çmimin “Shën Tereza shqiptarja e gjithë botës”

Mendi Qyra, biznesmeni i njohur strugan vlersohet me çmimin “Shën Tereza” në fushën e humanizmit, shkruan Struga Ekspres.

Ja çfarë thotë për vlerësimin që ju bë vet z.Mendi Qyra:

“Kënaqësi që jam vlerësuar me çmimin “Shën Tereza shqiptarja e gjithë botës” në fushën e humanizmit.
Për mua filantropia është institucion shpirtëror tek njeriu, që jeton dhe rritet me vepra bëmirësie, e ky institucion vazhdimisht ushqen shpirtin, ku ky i fundit s’jeton pa të parin.
Normalisht edhe unë përjetojë kënaqësi shpirtërore për atë që bëj, për atë që mundem të bëj, për shoqërinë dhe rrethin ku jetoj e kjo më rigjeneron energji, më jep ide të reja për punë,angazhime në fushën e bamirësisë,humanizmit etj.
Të bërit vepra humane të bëjnë shpirtërisht të plotësuar, në atë rast të japin energji, apo më mirë thënë kthehet energjia e shpenzuar.
Kjo do të thotë të gjithë ata që japin patjetër që edhe marrin, por kuptohet jo në formë materiale por në formë kënaqësie shpirtërore .”, shprehet biznesmeni strugan,Mendi Qyra.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments