Tuesday, October 3, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKovaçevski: Kemi njoftime se protestuesit pregatisin skenare jo të hijshme për sonte

Kovaçevski: Kemi njoftime se protestuesit pregatisin skenare jo të hijshme për sonte

Kryeministri Kovaçevski gjatë konferencës së përbashkët me Sharl Mishel tha se kemi njoftime nga Ministria e Punëve të Brendshme se protestuesit po pregaditin diçka që nuk i ka hije shtetit anëtarë të NATO-së dhe kandiodaqt për BE.
Ministria e puneve te brendshme me informoi se sonte protestuesit po pergatitin dicka qe nuk i ka hije shtetit anetare te NATO-s dhe kandidat per BE, deklaroi Kovaçevski

Në takim, kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe kryetari i Këshillit Evropian, Sharl Mishel potencuan se propozimi evropian për fillimin e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut i përfshin të gjitha pozicionet dhe vërejtjet dhe se bisedimet mund të fillojnë menjëherë pas miratimit të të njëjtit. Ata theksuan se propozimi, parasheh gjuhë të pastër maqedonase, të barabartë me gjuhët e tjera të vendeve anëtare të BE-së.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments