Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderMe moton Një Komb, Një Gjuhë, Një Flamur

Me moton Një Komb, Një Gjuhë, Një Flamur

Me moton Një Komb, Një Gjuhë, Një Flamur

Dje, më 28 nëntor 2017, me rastin e festës së Flamurit, në Prishtinë, u mbajt edicioni i XVIII-të i Kampionatit Mbarëkombëtar në karate, nën patronazhin e Federatës së Karatesë së Kosovës. Në këtë Kampionat morën pjesë sportistë nga mbarë trojet shqiptare, siç janë Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Lugina e Preshevës,
Në këtë kampionat Mbarëkombëtar shqiptarët e maqedonisë u përfaqësuan nga Unioni i Karatesë Shqiptare në Maqedoni.
Fjalë përshëndetëse në hapjen solemne të këtij manifestimi sportiv mbajti edhe kryetari i UKSHM-së z Alim Hajredini, i cili veç tjerash kërkoi publikisht që edicioni i ardhshëm i këtij manifestimi t’u besohet shqiptarëve të Maqedonisë.
Sportistët e UKSHM, bëbë një paraqitje të shkëlqyer duke u stolisur me 11 medalje, nga të cilat 6 të argjenda dhe 5 të bronzta.
Me medalje të argjendë u stolisën këta sportistë:
1. Flamur Mustafi –kata- senior
2. Blerta Beqiri –seniore- -68kg
3.Omer Musliu -kadet – 63 kg
4.Loriana Ramo -kadete – 48 kg
5.Nijazi Hamidi- junior -55kg
6.Ilira Xheladini -juniore -48 kg
Ndërsa me medalje të bronztë u stolisën:
1. Shuajb Ramadani – kadet – 52 kg
2. Adis Neziri – kadet – 70 kg
3. Rudina Capo -juniore -53kg
4. Medin Dema – kadet – kata
5. Muhamed Dovolani-junior -76kg
Në këtë Kampionat drejtësinë ndanë edhe Gjyqtarët në kuadër të UKSHM, Nuredin Misini(gjyqtar botëror), Samir Saliu dhe Argjend Musliu.
Trajnerët të cilët udhohën sportistët tanë ishin si: Irfan Aliu(K.K „Kushtrimi“), Seful Osmani (K.K „Rinia“), Shaban Murtishi (K.K „Drini“) sportistë në kuadër të UKSHM ishin edhe nga K.K „Uraniku“ dhe K.K „Bashkimi 2002“

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments