Tuesday, March 28, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniParaburgim edhe për Betmenin, ja me çfarë akuzash rëndohet ai

Paraburgim edhe për Betmenin, ja me çfarë akuzash rëndohet ai

Bogdan Ilievski i njohur si Betmen që ishte një ndër organizatorët e protestave “Për Maqedoni të Përbashkët” mori 30-të paraburgim nga gjykata pas arrestimit të djeshëm, njofton Portalb.mk, transmeton Express.
Ai është i akuzuar për “kërcënim të rendit juridik dhe sigurisë” sipas nenit 314 të Kodit Penal për ngjarjet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27 prill kur u sulmuan deputetët e shumicës parlamentare.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments