Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionMAQEDONIA SI LIBANI,IRAKU APO SIRIA...

MAQEDONIA SI LIBANI,IRAKU APO SIRIA…

MAQEDONIA SI LIBANI,IRAKU APO SIRIA…

Ndokush do te thoshte NUK ESHTE ASHTU…mbase me te drejte por ama  kur e shikon nga te gjitha aspektet e sidomos kur i percjell mediumet ato te KLASIFIKUARA SI MEDIA DORES SE DYTE (qe nuk jane drejteperdrejte nen kontrollin qeveritar) nga njera ane, dhe nga ana tjeter ku jane mediumet e KLASIT TE PARE DHE TE PRIVILEGJUAR NGA QEVERIA, konstaton se:

– Ne mediumet jo-qeveritare po shperthejne BOMBAT E ZAEVIT qe po tronditin gjithe Europen dhe i ka trondite themelet dhe boshtin kurrizor te kesaj qeverie (natyrisht kjo nuk ka te beje me shqiptaret qe jane ne qeveri, sepse atyre kjo nuk ju ben pershtypje edhe pse presin :HE MOS PO DEL EMRI I FILANIT…APO FILANIT…?)…

– Ndersa ne mediat qeveritare, ku fare fare nuk permenden e as qe komentohen BOMBAT E ZAJEVIT, sepse nuk e kane te lejuar mbase sipas vleresimit dhe interpretimit profesional dhe me kompetence te prof. Karakamisheves, dhe pa lejen e padronit (padroneve), gje qe eshte e zakonshme gjate gjithe kohes sa jane ne Qeveri keta dy partner te koalicinit, por edhe aty sot PLASI BOMBA E KRYEMINISTRIT GRUEVSKI!

Plasi bomba e Gruevskit se : “ndonje sherbim i huaj i paska pergjuar vazhdimisht dhe ia paska dhene “tradhetarit” Zaev materialet per ta shantazhuar Gruevskin…

Kryeministri ne bomben-bombat (pushkaliqet) e tija nuk sqaroi:
1. CILI SHERBIM I HUAJ ESHTE AI QE PERGJOI?
2. KU KA QENE SHERBIMI I TIJ DHE KUSHERIRIT – DSK- QE NUK I KA ZBULUAR KETO SHERBIME TE HUAJA?
3. CILAT MASA JANE NDERMARRE PER DEBIMIN E ATIJ PERSONI OSE PERSONAVE QE KANE PERGJUAR DUKE I SHPALLUR PERSONA NON GRATA QE ESHTE PRAKTIKA DIPLOMATIKE BOTERORE?
4 EDHE NE RASTE TJERA ESHTE PERDORUR KY “PAMFLET” SE NE PYETJE JANE SHERBIMET E HUAJA-qe nuk dua ta lodhi lexuesin me permendjen e rasteke konkrete…
5 Se fundmi, sherbimi ne krye te se cilit eshte kusheriri i kryeministrit Gruevski quhet D S K -DRAEJTORIA PER SIGURI DHE KUNDERZBULIM… cilat jane efektet e ketij sherbimi te KUNDERZBULIMIT qe materialet po i zbulon-zbardhe Zaevi e jo sherbimi i DSK-se?…

6. Ne kete sherbim, ne DSK zevendesdrejtori me sa na kujtohet ishte shqiptar, nga radhet e BDI-se…cilat jane informacionet dhe efektet e ketij zyrtari dhe Partise participiente ne Qeveri dhe ne kete sherbim?
Ka edhe shume pyetje mbase edhe me konkrete, por po e leme me kaq.

Mehmet Latifi-gazetar

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments