Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiLUSTRON KEPUCE 36 VJET ME RADHE

LUSTRON KEPUCE 36 VJET ME RADHE

skender2

STRUGANI QE LUSTRON KEPUCET MU NE MES TE QYTETIT RRETH 36 VITE.

Zanati i lustruesit të këpucëve ende po ushtrohet ne qytetin e Struges.

Strugani Skender Osmani ushtron zanatin e tij te lustruesit te kepuceve rreth 36 vite me radhe,ate e shikojme cdo dite ne zemren e Struges,aty i ulur duke pritur ndonje klient qe te lustroj kepucet.

Jetojme ne nje shtepi prej 10 anetaresh dhe eshte shume e veshtire qe me kete zanat te mbaj familjen.Mund te fitoj 150 ose 200 denar ne dite,por ka shume raste qe shkoj ne shtepi me xhepat bosh-tregon per ”Struga Ekspres ”,53 vjecari Skender Osmani.Ka shume papunesi vitet e fundit dhe une e kuptoj situaten e qytetareve,nuk eshte me ajo kohe qe ishte-kujton me mall kohen kur kishte me shume pune.

Skenderin e shikojme  cdo dite ulur ne karriken e tij duke pritur ndonje klient qe te lustroj kepucet, edhe kur ka diell,shi,bore…Ai ka nje barre te madhe mbi supe,te dergoj para ne shtepine e tij me zanatin qe ushtron.(Struga Ekspres)

skender osmaniskender3

 

 

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments