Sunday, March 26, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeQytetiLUSTRON KEPUCE 36 VJET ME RADHE

LUSTRON KEPUCE 36 VJET ME RADHE

skender2

STRUGANI QE LUSTRON KEPUCET MU NE MES TE QYTETIT RRETH 36 VITE.

Zanati i lustruesit të këpucëve ende po ushtrohet ne qytetin e Struges.

Strugani Skender Osmani ushtron zanatin e tij te lustruesit te kepuceve rreth 36 vite me radhe,ate e shikojme cdo dite ne zemren e Struges,aty i ulur duke pritur ndonje klient qe te lustroj kepucet.

Jetojme ne nje shtepi prej 10 anetaresh dhe eshte shume e veshtire qe me kete zanat te mbaj familjen.Mund te fitoj 150 ose 200 denar ne dite,por ka shume raste qe shkoj ne shtepi me xhepat bosh-tregon per ”Struga Ekspres ”,53 vjecari Skender Osmani.Ka shume papunesi vitet e fundit dhe une e kuptoj situaten e qytetareve,nuk eshte me ajo kohe qe ishte-kujton me mall kohen kur kishte me shume pune.

Skenderin e shikojme  cdo dite ulur ne karriken e tij duke pritur ndonje klient qe te lustroj kepucet, edhe kur ka diell,shi,bore…Ai ka nje barre te madhe mbi supe,te dergoj para ne shtepine e tij me zanatin qe ushtron.(Struga Ekspres)

skender osmaniskender3

 

 

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments