Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriLubonja:per te vjedhur luftuan keta?

Lubonja:per te vjedhur luftuan keta?

Në një emision televiziv analisti i njohur Fatos Lubonja ka hedhur një sërë kritikash për ish luftëtarët e UÇK-së apo krahu i luftës siç njihet ndryshe dhe që jan në pushtet mbi 10 vite jo vetëm në Kosovë por edhe në Maqedoni.

“Politika në Kosovë por edhe në viset tjera ku jetojnë shqiptarët përdoret për interesa grupi dhe personale dhe jo për ti shërbyer qytetarit. Pra të vjen të ngresh një pyetje të madhe që është kulturore sepse kemi në pushtet njerëz që kanë sakrifikuar jetën që kanë shkuar me armë dhe janë vrarë një pjesë që nënkupton një dashuri të madhe për atdheun dhe si ka mundsi që po këta njerëz që kan luftuar i shikon tani që nuk tregojn po atë dashuri por vjedhin, bëjnë korrupsion, pasurohen vetë, i lënë të tjerët në gjendje të keqe, nuk punojn për të tjerët, atëher çfarë ishte që i motivoi këta për luftë?! Shqiptarët nuk jan shëruar ende nga kjo sëmundje infantile e cila është pushteti pra etja dhe lufta për pushtet edhe për para që sot është qesharake pasi bota këtë e ka kaluar me kohë, duket se këta luftën nuk e kan bërë për Kosovën për popullin por për pushtet, për të qen dikushi,shoqëria duhet të analizoj këtë, pse e bëre ti, luftove për mua që un të jetoj më i lirë, pse më dhunon mua ather kur ti luftove për mua që të jem më i lir dhe më dhunon ti, si ka mundësi?! Këto probleme duhet ti ngrejmë si shoqëri. – u shpreh Lubonja.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments