Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiKy është antibiotiku më i fuqishëm natyror

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror

Mënyra më e mirë që të mbroheni nga sëmundjet është imuniteti i fuqishëm.
Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë pije.

Një lugë e kësaj pijeje në ditë mjafton që të përmirësojë imunitetin tuaj, por jini të kujdesshëm sepse është goxha djegës.

Para përdorimit të kësaj pijeje konsultohuni me mjekun, transmeton Telegrafi.
Përbërësit:
– 700 ml uthull molle– 1/4 e gotës hudhër të copëtuar imët– 1/4 e gotës qepë të karamelizuar– 2 speca të freskët– 1/4 e gotës xhenxhefil të freskët– 2 lugë rrepë– 2 lugë kurkumë
Përgatitja:
Të gjithë përbërësit, me përjashtim të uthullës, i vendoni në një enë. I përzieni mirë, masën e hidhni në kavanoz dhe derdhni uthullën.
E përzieni kavanozin në mënyrë që përbërësit të bashkohen. Ta ruani në vend të ftohtë dhe pa lagështi, për 14 ditë.
Pas dy javëve kullojeni përbërjen, për kullim më mirë është të përdorni një fashë.
Të merrni një lugë të madhe në ditë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments