Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKomunalja e Strugës filloi me rregullimin e Parkut të Poezisë (FOTO)

Komunalja e Strugës filloi me rregullimin e Parkut të Poezisë (FOTO)

Ekipet e NP Komunale Strugë në bashkëpunim me Komunën e Strugës filluan me rregullimin e Parkut të poezisë.U fillua me vendosjen e sistemit të ujitjes, gjithashtu u fillua me vendosjen ndriçimit plotësues të parkut. Për atë qëllim u hap kanal për vendosjen e sistemeve të nëndheshme me eskatvator të vogël në gjatësi prej 960 metrash. Sistemi për ujitje do të jetë me timer dhe do të aktivizohet në orët e vona të mëngjezit, ndërsa nëpër disa vende të caktuara do të instalohen reflektor me poça që nuk shpenzojnë shumë energji elektrike. Në ndërkohë do të meremetohen edhe shatërvanet ekzistuese të cilët do të vihen në funksion para fillimit të sezonit turistik.
Projekti i përgjithshëm është donacion nga dashamirët e qytetit.

Nga NP Komunale Strugë

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments