Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiKomuna e Strugës: Përfunduan punimet për renovimin dhe rikonstruimin e sallës së...

Komuna e Strugës: Përfunduan punimet për renovimin dhe rikonstruimin e sallës së sportit në SHFK “Vëllezërit Milladinov” (FOTO)

Përfunduan punimet për renovimin dhe rikonstruimin e sallës së sportit në SHFK “Vëllezërit Milladinov”.

Sot, Kryetari i Komunës së Strugës z.Ramis Merko sëbashku me shefin e kabintetit z.Dashmir Nasufi dhe disa këshilltarë të Këshillit komunal morrën pjesë në hapjen zyrtare të sallës së sportit në SHFK “Vëllezërit Milladinov” pas renovimit dhe rekounstrimit të saj.

Salla e sportit tashmë tërësisht e renovuar dhe kompletuar sipas standardeve bashkëkohore kënaq plotësisht kërkesat e nxënësve dhe sportisëve të kësaj shkolle.

Nga sot nxënësit e kësaj shkolle do të kenë ambient të renovuar të cilin do ta shfrytëzojnë për sport dhe rekreacion, falë Kryetari Merko.

Zyra për marrëdhënie me publikun,
Komuna e Strugës

******

Заврши реконструкцијата и реновирањето на спортската салата на СОУ “ Браќата Миладиновци”

Денес градоначалникот на Општина Струга, г.Рамис Мерко заедно со шефот на кабинетот г.Дашмир Насуфи и неколку советници на Советот на Општина Струга присуствуваа на официјалното отварање на спортската сала на СОУ “Браќата Миладиновци” после реконструција и реновирање на истата.

Спортската сала сега реновирана и комплетирана по современи стандарди целосно ги задоволува условите и барањата на учениците и спортистите на оваа школо.

Почнувајќи од денес учениците на оваа училиште ќе располагаат со ново реновиран простор кој ќе им служи за спорт и рекреација,благодарение на градоначалникот Мерко.

Канцеларија за односи со јавноста,
Општина Струга

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments