Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiK'K ''DRINI'' NE ''SWISS KARATE OPEN-2015''

K’K ”DRINI” NE ”SWISS KARATE OPEN-2015”

 

K.K ” DRINI”, PJESE E TURNEUT “SWISS KARATE OPEN – 2015″

K’K”DRINI” do te jete pjese e turneut  te 7 Nderkombetar ne Karate  ” SWISS OPEN 2015.

Me 28 shkurt dhe 01 mars ne Cyrih te Zvicres zhvillohet Turneu i 7 Nderkombetar ne Karate ” swiss Open 2015″ ku jane paraqitur rreth 1100 sportiste nga 23 shtete.

Ne kete aktivitet ky klub do te paraqitet me nje sportist, edhe ate me Shaban Murtishin ne kategorine lumite ne -60 kg.

Klubi strugan shpreson se edhe ne kete aktivitet do te bej nje paraqitje te mire dhe pse jo te kthehen edhe me nje medalje.  Nga klubi i karatese tregojne se per udhetimin ne kete aktivitet nderkombetar u be e mundur nga mbeshtetja e z.Shefit Zhuta.

Ne kete aktivitet merr pjese edhe Struganja tjeter Fatjona Aliu, e cila do te garoj ne dy kategori: U21 ne -50 kg dhe tek senioret ne -50 kg.

 

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments