Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniKëshilli i BE-së vendosi që të fillojnë negociatat me Maqedoninë e Veriut...

Këshilli i BE-së vendosi që të fillojnë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministri çek Petr Fiala shprehet sr Këshilli i Bashkimit Evropian ka vendosur që të fillojë negociatat inkuadruese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

“Po bëjmë një hap të rëndësishëm përpara në afrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Evropian. Ky është një sukses i madh për presidencën tonë”, ka shkruar Fiala në Tuiter.

Ai sot në Bruksel u takua me liderët e dy vendeve për të diskutuar mbi fazat e ardhshme në rrugën drejt Unionit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments