Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeRajonikarriere lakuriqe

karriere lakuriqe

Eshte bere ne mode qe nese nuk ke nje ze te bukur atehere lirisht dil gjysem lakuriqe  ose vetem me nje gjethe fiku  qe te kesh nje karriere te suksesshme.

Keshtu mendojne dhe veprojne nje pjese e mire e ”kengetareve” tona te cilat pervec prapanices dhe bukurise se tyre, nuk kane asgje te perbashket me zerin e bukur dhe artine e vertete shqiptar.

Te tundesh dhe te shkundesh vithet,ky eshte banaliteti me i madh qe shikojme cdo dite neper ekranet shqiptare ”kengetaret”tona te ”suksesshme”.

Po cfare mesazhi na japin ne ato?Po femijeve tane?Po ku ka ngelur e ardhmja e muzikes shqiptare,kur soji i ketyre ”kengetareve” ,shtohet dita dites.

Keto kengetare lakuriqe fitojne me shume terren dhe para ne skenen shqiptare!

A duhet te krijohen  institucionet qe te kontrollojne kete masaker qe i behet muzikes shqiptare apo duam ne si shoqeri te shohim keto lakuriqe?

zani1zani3zani4zani5

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments