Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëKONTROLL I RREPTE PER AZILANTET KOSOVARE

KONTROLL I RREPTE PER AZILANTET KOSOVARE

20 policë gjermanë dhe makina speciale, ndodhen në kufirin serb, ndërsa policia serbe ka shtuar patrullimet në zonën kufitare.

Vijon ndërkohë ndalimi i shtetasve kosovarë, të cilët duan të kalojnë ilegalisht kufirin e për shkak të kudravajtjes së tyre, ata gjobiten me tarifa nga 50 deri në 500 euro.

“Për shkak të shtimit të numrit të emigrantëve ne kemi marrë ndihmë nga qendrat tona rajonale, por edhe nga njësitet e xhandarmërisë, të cilët janë të pajisur me makina terreni dhe mjete bashkëkohore për rrezatimin e trupit. Patrullat tona janë gjatë gjithë kohës në terren dhe kemi një bashkëpunim shumë të mirë dhe me policinë hungareze”, thotë Predrag Saraç, shef për sigurimin e kufirit në Suboticë.

Në një nënkalim afër kufirit në fshatin Paliç, ku besohet se shumica prej tyre tentojnë të kalojnë kufirin dhe ku zhvillohet gjithçka rreth kalimit të kufirit, njësitet speciale kanë kapur një grup të rinjsh. Ata i thonë policisë se nuk kanë më para dhe kanë paguar për t’ua treguar rrugën. /Top Channel/

http://www.youtube.com/watch?v=-VjlmD6j_4E

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments