Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJeton Shaqiri: Në Çashkë, për herë të parë hapëm paralelen në gjuhën...

Jeton Shaqiri: Në Çashkë, për herë të parë hapëm paralelen në gjuhën shqipe

“Ta fillojmë Ditën e Alfabetit me një lajm të bukur.

Në SHFK Todor Janev në Çashkë, për herë të parë hapëm paralelen në gjuhën shqipe, dhe mësuesi i parë i saj do të jetë mësues Besmir Xhaferi të cilit i uroj suksese. Dua të shpreh falenderime për kontributin edhe dy personave të cilët nuk u lodhën kurrë së kërkuari këtë paralele, Halit Ferati dhe Suat Shaqiri.

Nuk mund të mos ndjehem krenarë që në frymën e Nëntorit të realizoj këtë kërkesë të nxënësve për të mësuar në gjuhën e tyre amtare, gjuhën shqipe.

Iniciativa është e rëndësishme, por edhe më e rëndësishme është këmbëngulësia deri në realizim. Kjo është arritje që do ta shkruaj historia”, njofton Ministri Jeton Shaqiri.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments