Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQyteti11 struganë mashtrohen, u merren 530 mijë denarë

11 struganë mashtrohen, u merren 530 mijë denarë

Zyra e jashtme për punë kriminale- Strugë ka paraqitur kallëzim penal kundër një personi 36-vjeçar nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për 11 vepra penale, nga të cilat tetë “mashtrim” dhe tri “mashtrim në tentativë”, shkruan Struga Ekspres.

-Në periudhën prej 13.01.2022 deri më 30.10.2022, 36 vjeçari mashtrimet i ka kryer përmes celularit, gjatë të cilit viktimave në mënyrë të kundërligjshme ka përvetësuar para në shumë prej 529.650 denarë. I akuzuari ka mashtruar 11 persona që në mënyrë të rrejshme është paraqitur dhe ka ofruar shërbime të ndryshme në blerjen dhe shitjen e automjeteve, blerjen e materialeve të ndërtimit, produkteve ushqimore, transportin e mallrave, përkthimin e dokumentacionit etj., njofton Ministria e brendshme.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments