Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiJa si ta largoni aromën e keqe të gojës për 5 minuta

Ja si ta largoni aromën e keqe të gojës për 5 minuta

Askush nuk dëshiron të qëndrojë rreth njerëzve që nuk i kushtojnë vëmendje higjenes personale. Askujt nuk i pëlqejnë rrobat e pista, aroma e pakëndshme e trupit dhe aroma e tmerrshme e gojës.

Aroma e keqe e gojës, e njohur edhe si halitoza, është një problem me të cilin ballafaqohen shumë njerëz në botë.

Shumë njerëz e kanë të vështirë të heqin qafe aromën e keqe të gojës, e cila krijohet nga bakteriet joushqimore dhe disa ushqime.

Këtë bezdisje mund ta kaloni shumë lehtë duke e përdorur këtë recetë.

Përbërësit:

– Një filxhan me ujë të ngrohtë

– Një lugë çaji mjaltë

– Gjysmë lugë çaji kanelle

– Dy limona

– Një lugë çaji sodë buke

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e limonit dhe shtoni mjaltin dhe kanellën në të. Përzierien e shtoni në gotën me ujë dhe e shkundni mirë. Rekomandohet që të përdorni një shishe qelqi.

Shpërlani gojën me një ose dy lugë nga ky lëng disa herë gjatë ditës.

Për shkak të përbërësve, kjo recetë do të ju ndihmojë shumë. Kanella vret bakteriet që shkaktojnë aromë të keqe. Mjalti ka efekt antibakterial. Soda e bukës zbardhon dhëmbët, ndërsa limoni do t’i jap gojës suaj freski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments