Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderJA SI HARGJOHET BATERIA E TELEFONIT

JA SI HARGJOHET BATERIA E TELEFONIT

JA PSE JU HARGJOHET SHPEJTE BATERIA E TELEFONIT

Nëse doni që pajisja juaj Android të funksionojë normalisht, duhet të mendoheni dy herë para se të instaloni disa nga aplikacionet më popullore.

Aplikacionet e rrjeteve sociale, pasuar nga lojërat dhe aplikacionet për shitblerje në internet, harxhojnë më shumë bateri tek telefoni, si dhe zënë më shumë hapësirë. Ky raport është bërë i ditur nga firma e sigurisë, AVG Technologies. Për të dalë në këtë përfundim, AVG është bazuar në të dhënat e grumbulluar nga aplikacioni i vet, i cili është i instaluar aktualisht në mbi 1 milion pajisje Android.

Sipas AVG-ës, Facebook është aplikacioni më i keq sa i përket harxhimit të baterisë. Ky aplikacion vepron gjatë gjithë kohës, duke monitoruar aktivitetin në rrjet, duke dërguar njoftime etj.

Facebook nuk është i vetmi aplikacion popullor që bën pjesë në listë. Aplikacioni për muzikë, Spotify, zë më shumë hapësirë tek telefoni, prandaj AVG e ka vendosur atë në vend të dytë.

Shikoni listën e plotë më poshtë:

Facebook
Spotify Music
Instagram
Path
Amazon Android
Samsung WatchOn
BBM
Line
8 Ball Pool
Daily Mail Online

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments