Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëJa sa ditë gjatë jetës kalojnë femrat para garderobës dhe veshjeve të...

Ja sa ditë gjatë jetës kalojnë femrat para garderobës dhe veshjeve të tyre

Veshja ka një ndikim të drejtëpërdrejtë jo vetëm në mënyrën se si ndihemi për veten, por dhe në opinionin që të tjerët kanë për ne.

Kjo shpjegon dhe faktin se sa shumë kohë kalojmë përballë garderobës.

Zgjedhja e veshjeve për punë, për darka, festat e aktivitete të tjera duket se na merr afërsisht rreth një vit kohë nga jeta jonë. Studiuesit kanë dalë në përfundimin se gratë shpenzojnë mesatarisht 16 minuta çdo mëngjes për të vendosur se çfarë duhet të veshin dhe rreth 14 minuta në një mëngjes të shtune apo të diele.

Paketimi i valixhes për pushimet verore kërkon rreth 52 minuta kohë dhe një darkë a festë familjare 36 minuta. Mesatarisht femrat do të kalojnë 287 ditë përpara garderobës dhe veshjeve të tyre.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments