Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaJa per sa kohe i ndajne binjaket e bashkuar

Ja per sa kohe i ndajne binjaket e bashkuar

Kirurgët në Arabinë Saudite arritën të ndanin dy binjakë të ngjitur pas një operacioni që zgjati 9 orë dhe tashmë pritet që foshnjet të rekuperohen plotësisht.

Grupi i kirurgëve, i udhëhequr nga ish-ministri i Shëndetësisë së këtij vendi, Dr. Abdullah Al-Rabeeah, e realizoi me sukses operacionin e ndërlikuar në një spital në Rijad.

Të dy bebet mësohet se janë në gjendje të mirë shëndetësore. Binjakët, të cilët janë nga Jemeni, ndanin me njëri-tjetrin disa organe, përfshirë zorrët.

Arabia Saudite ka një ekip kirurgësh nga më të mirët për ndarje binjakësh. Ata kanë pasur sukses në 30 operacione të tilla në 20 vitet e fundit./ TCH

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments