Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaKjo eshte shtepia ne te cilen ka lindur pejgamberi Isa a.s?!

Kjo eshte shtepia ne te cilen ka lindur pejgamberi Isa a.s?!

Arkeologët të cilët punojnë në Nazaret, qytetin ku ka lindur Isa a.s në Izraelin e sotshëm kanë identifikuar një shtëpi e cila daton që nga shekulli i parë dhe ku besohet se në këtë shtëpi ka lindur Isa a.s.

Shtëpia tërësisht është e ndërtuar nga guri. Fillimisht e kanë zbuluar murgeshat nga manastiri “Motrat nga Nazareti” që nga viti 1880, transmeton “NBC”.

Profesori Ken Dark nga Univerziteti në Reding ka konstatuar se shtëpia është nga shekulli i parë dhe banorët vendas kanë besuar se kjo shtëpi është vendi ku ka jetuar Isa a.s

Nuk është e sigurt se profeti i Allahut xh.sh ka jetuar në atë shtëpi por indikacionet janë të mëdha.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments