Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëJa emrat e 75 hoxhallarëve që ishin pjesë e luftës së UÇK-së

Ja emrat e 75 hoxhallarëve që ishin pjesë e luftës së UÇK-së

Shumë prej nesh jemi dëshmitarë të së paku një lufte të zhvilluar në trojet shqiptare në 20 vitet e fundit, njofton Gazeta NewBorn.

Trojet shqiptare në gjithë historinë kanë qenë cak i dy-luftimeve dhe vend për luftë, ku të pafajshmit kanë përjetuar tmerrin, e për ti bërë ballë armikut, shumë shqiptarë kishin rrokur armët për ti dalë zot atdheut.

Mesin e shumë pjestarëve, janë edhe 75 hoxhallarë, ku ka edhe nga ata që në vitetet e fundit janë akuzuar për nxitje të urrejtjes dhe për përkrahje të terrorizmit, siç është emri i Shefqet Krasniqit, Mazllam Mazllami, Enes Goga e disa të tjerë, raporton Gazeta NewBorn.

Ja lista e emrave:

Emrat e hoxhallarëve, pjestarë të luftërave ç në trojet shqiptare (UÇK/UÇK/UÇPMB)sheh

1.Fetah Bekolli

2.Nesim Demiri
3.Skender Rama
4.Nexhmi Maksuti
4.Bedri Hoxha
5.Kasam Muhameti
6.Zaim Baftiu
7.Nazim Gashi

8.Nexhmedin Maksuti
9.Xhemajl Kadriju
10.Hasan Asani
Fejzulla M. Emini
Nazim Gashi
Adnan Vishi
Bedri Hoxha

Samidin Maçkaj
Fuat Selmani
Rexhep Memishi
Bedri Lika
Jeton Bozhlani
Fehat Bakalli
Faruk Lohaj
Mahi Lusnjani
Safet Pushka
Orhan Bislimaj
Muhamed Suma
Musa Vila

Shefqet Baftijari
Florim Gruda
Remzi Kuqi
Bafti Ajeti
Ministet Shala
Shefqet Krasniqi
Nehat Hyseni
Tafil Ramukaj
Dhulkarnej Ramadani
Osman Memeti

Kurtish Hoxhaj
Mervan Berisha
Shukri Aliu
Eroll Nesimi
Esat Qestaj
Nusret Shiti
Bahri Curri
Lirim Sadiku
Kushtrim Kelmendi
Bashkim Bajrami

Arsim Morina
Florim Islami
Muharrem Ismaili
Mehdi Goga
Sabit Gashi
Fadil Sogojeva
Eroll Rexhepi
Sulltan Pajaziti
Nehat Ajeti
Ahmet Xhafer Hoxha
Blerim Krasniqi
Lulzim Susuri
Llukman Neziri
Ferid Selimi

Bekir Halimi
Jakup Asipi
Sadullah Bajrami
Enes Goga
Mazllam Mazllami
Fatmir Latifaj
Enis Rama
Ekrem Avdiu

Fadil Sogojeva
Musli Verbani
Florim Neziraj
Abedin Osmani
Fejzullah Krasniqi
Afrim Memaj
Ajni Sinani
Shaban Zenuni

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments