Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa cili fshat shqiptar në Strugë kishte më shumë nxënës në klasë...

Ja cili fshat shqiptar në Strugë kishte më shumë nxënës në klasë të parë

Në një nga fshatrat më të mëdhenjë shqiptar,në Llabunisht të Strugës, këtë vit shkollor 2017-2018, numri i nxënësve shqiptar që sot u ulën për herë të parë në bankat shkollore ishte 102 nxënës në pesë paralele dhe 35 maqedonas në dy paralele.
Llabunishti prej vitesh ka numrin më të madh të nxënësve shqiptar që mësojnë në gjuhën shqipe, pas diskriminimit të madh që pësuan në ish Jugosllavi!
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments