Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa çfarë thotë Zoran Zaev për Ministrinë e Shëndetësisë se kujt do...

Ja çfarë thotë Zoran Zaev për Ministrinë e Shëndetësisë se kujt do ti takojë

“Bisedimet për zgjedhjen e ministrit të ri në shëndetësi janë në rrjedhë me partnerët e koalicionit. Në opsion ka disa emra, ndërsa rikonstruim në qeveri do të ketë nëse zgjedhet kandidat që nuk është nga radhët e Aleancës për Shqiptarët”, tha sot kryeministri Zoran Zaev.

Ai tha se akoma nuk kanë vendosur, ndërsa shpresoi se deri në fund të kësaj jave do të mësohet se kush do të jetë ministër i Shëndetësisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Gjitha mundësitë janë të hapura, për momentin as unë nuk e di se kush do të jetë dhe nga cila parti”, tha Zaev, në pyetjet e gazetarëve pas dhurimit të donacioneve në Klinikën për Gjinekologji.

Ai informoi se ka marrë propozim nga Aleanca për Shqiptarët për vendet e zbrazëta, por ka edhe emra tjerë dhe shtoi se do të shikohen të gjithë në mënyrë që të sillet vendimi më i mirë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments