Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa çfarë fshehë liqeni i Ohrit?

Ja çfarë fshehë liqeni i Ohrit?

Qendra për notim Akvatek ka hulumtuar dhe dokumentuar se në liqenin e Ohrit ka shumë anije të fundosura.

Shtatë anije nga lufta e parë botërore janë të fundosura në liqenin e Ohrit ndërkohë që pjesë të tyre në formë të mëdha janë të vendosura në Strugë.

Anijet gjenden 1 mijë metra larg bregliqenit në Strugë në thellësi prej 7 metra.

Nga kjo qendër planifikojnë të dokumentojnë gjithë anijet e fundosura me gjithë detajet dhe lokacionin që të mbrohen nga arkeologët.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments