Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa analizat e bëra të ujit në Strugë

Ja analizat e bëra të ujit në Strugë

Pasi mbrëmë uji i ujësjellësit të Strugës ishte i ndaluar për pirje për shkak se ishte disa herë më i turbullt sesa kufiri i lejuar, ndërsa struganët u ankuan se në çezmat e tyre në vend të ujit të pastër rrjedh ujë ngjyrë të verdhë dhe kafe, nga Qendra e shëndetit publik në Ohër sot informuan se pas analizave të bëra gjatë ditës së sotme është konstatuar prania e klorit dhe ulje e konsiderueshme e turbullirës.
Por, ata shtojnë se turbullimi edhe më tej është mbi kufirin e lejuar, prandaj mbetet konstatimi se uji i ujësjellësit të Strugës ende nuk është i sigurt për pije. Presin që gjatë ditës situata me ujin të normalizohet.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments