Monday, May 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiSonte ladorishtarët kanë festë në Cyrih të Zvicrës, mbi 600 ladorishtar do...

Sonte ladorishtarët kanë festë në Cyrih të Zvicrës, mbi 600 ladorishtar do ta bëjnë madhështore këtë festë (FOTO)

Sonte në orën 19.00 në Cyrih të Zvicrës mbahet manifestimi i festës së flamurit, organizuar nga shoqata e Ladorishtit në Zvicër. Ajo që të bën përshtypje është fakti që më shumë se 600 shqiptarë kanë rezervuar duke treguar se sa shumë dashuri kanë për frymën, kulturën dhe etninë e tyre shqiptare.
Kjo shoqatë organizon prej 35 vjetësh manifestime kulturore dhe me karakter humanitar, duke qënë kështu një shembull i mrekullueshëm i dashurisë për vendlindjen.
Këtë vit ky spektakël vjen nën udhëheqjen artistike të Teatrit Poshka, me pjesëmarrjen e këngëtares së madhe Irma Libohova dhe parodistëve të Vlorës.
I dërgojmë të fala të gjithë shqiptarëve të Ladorishtit duke iu uruar me mall Gëzuar Festën e Flamurit!

Shoqata nga Ladorishti-Zvicër

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments