Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniIzet Mexhiti kërkon lirimin e menjëhershëm të Furkan Saliut

Izet Mexhiti kërkon lirimin e menjëhershëm të Furkan Saliut

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, ka reaguar lidhur me arrestimin e gazetarit Furkan Sali, nga pjesëtarët e njësive policore, duke kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij.

“Liria e shprehjes është e drejtë e pakontestueshme dhe asnjë gazetar nuk duhet të pengohet në punën dhe misionin e tij profesional për të njohur publikun me të vërtetën.
Kërkojmë urgjentisht lirimin e gazetarit Furkan Saliu, ndërsa arrestimin e tij e konsiderojmë si sulm brutal ndaj fjalës së lirë dhe pengim i gazetarisë hulumtuese.
Gjithçka mund të ndalni, po ama fjalën e lirë kurrë”, ka shkruar Mexhiti.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments