Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniInspektorati i Tregut në Maqedoni kontrollon çmimet e perimeve dhe frutave

Inspektorati i Tregut në Maqedoni kontrollon çmimet e perimeve dhe frutave

Inspektorët e Inspektoratit Shtetëror të Tregut (ISHT) kanë kontrolluar subjektet në të gjithë vendin, pas vendimit për ngrirjen e çmimit të pemëve dhe perimeve, ku përfshihen:

Sipas raportit të ISHT-së, janë kryer mbi 250 kontrolle dhe mbikëqyrje dhe janë vërejtur vetëm 2 shkelje, pas të cilave do të lëshohen urdhërpagesat përkatëse kundërvajtës.

Ndryshe, prej dje një kilogram domate mund të shitet më së shumti 70 denarë për kilogram, trangujt më së shumti 75 denarë, ndërsa qepa deri në 60 denarë. Këto janë disa nga çmimet e vendosura pas vendimit të Qeverisë për ngrirjen e çmimeve të disa prej frutave dhe perimeve e që në fuqi hyjnë prej sot dhe vlejnë deri më 30 prill.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments