Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniI mituri shkakton zjarr në Burgun e Kumanovës / I burgosuri hero,...

I mituri shkakton zjarr në Burgun e Kumanovës / I burgosuri hero, rrezikoi jetën për të shpëtuar të tjerët

Një zjarr ka shpërthyer sot në Burgun e Kumanovës duke rrezikuar seriozisht jetën e të burgosurve dhe gardianëve të burgut. Zjarrin e ka nisur një 14 vjeçar i cili me urdhër gjyqësor është dërguar brenda Burgut të Kumanovës për të vuajtur dënim. Në këtë burg nuk ka as kushte e as repart për të mitur, ndaj nuk dihet se si ky i mitur ka përfunduar në ambientet e këtij burgu e duke rrezikuar edhe jetën e të tjerëve. Si pasojë, një polic ka mbetur i lënduar dhe ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Siç raporton gazetari i Klan Macedonia, Furkan Saliu, hero i vërtetë në krejt këtë ngjarje ka dalur një i burgosur, i cili ka sakrifikuar dhe rrezikuar jetën e tij për të shpëtuar të tjerët.

“Sot në Burgun e Kumanovës ka pas një zjarr i shkaktuar nga një 14 vjeçar i cili është dërguar atje me urdhër të gjykatës edhe pse burgu nuk ka kushte as repart për persona të mitur. Zjarri mund të merrte edhe jetë njerëzish por fatmirësisht vetëm 1 polic ka kërkuar ndihmë mjekësore. E viktima nuk ka pasur për shkak të ke tij personit që po e shihni në fotografi. Drejtori dhe zëvendësdrejtori e kanë falënderuar personalisht dhe besoj që mund ta konfirmojnë këtë storje por edhe kamerat e sigurisë”, ka shkruar në rrjetin social Facebook, gazetari Saliu.

Bëhet fjalë për të burgosurin me inicialet A.Z, për të cilin Saliu publikisht i ka bërë një thirrje Presidentit Pendarovski.

“I nderuar President, nëse dikush meriton falje, atëherë ai është ky njeri”, përfundon Furkan Saliu.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments