Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionI dashur fukara!

I dashur fukara!

I DASHUR FUKARA!

Ti nuk me njeh por te njoh une.Te njoh mire.Ndaj mos me genje!Mos me thuaj qe je pa pune!Mos me thuaj qe je pa buke!Ti dhe tere familja.E di pse te them?Sepse ti shkon voton!I pari!Ti pret me padurim ate!Ate qe te ka lene pa buke.Jo jo.Mos me thuaj qe je pa buke!Sepse ti ke rene dakort me ate!Me ate qe te ka lene pa buke.Me ate qe te perbuz kaq shume dhe kaq hapur.Sepse ti i shkon ne cdo takim!Aq korrekt sa edhe me te dashurve nuk ju shkon.Sepse ti i dashur fukara,nuk je fukara.E di pse ta them?Sepse nuk dua te te degjoj kur ankohesh per buken e femijeve.Sepse ti shkon voton.Per ate.Per ate qe orgazmon sa here ti e duartroket.Sepse ti,talljet e tij i konsideron humor!Dhe qesh!Shkrihesh fare!Dhe buzeqeshja te zhduket menjehere sapo futesh ne shtepi.Sepse jashte nuk e heq dot buzeqeshjen.Te shikon kryetari.
Ja keshtu i dashur fukara.Mos u anko kot.Ty nuk te mungon puna!Ty nuk te mungon buka!
Ke vetem nje gje qe te mungon.
MENDJA.
Gjeje!
Gjeje ose…shko voto.
Besim Bashllari-poet dhe skenarist!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments