Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaGrushte në parlamentin italian

Grushte në parlamentin italian

Parlamenti italian është shndërruar në arenë përplasjesh fizike mes deputetëve. Në rrahje u përfshinë deputetët e lëvizjes “5 yjet” dhe ata të Partisë Demokratike në qeveri.

Sherri nisi pas orës 1 të natës në dhomën e ulët, teksa deputetët po diskutonin reformat kushtetuese, që kërkojnë shumicë të cilësuar prej 3/5 – ash. Lëvizja 5 yjet u përpoq të arrinte marrëveshje me deputetët demokratë, për të votuar sëbashku ndryshimet.

Por kushti i saj për heqjen e shumicës së cilësuar për shfuqizimet e ligjeve nuk u pranua nga demokratët dhe që shkaktoi konflikt mes tyre.(Gazeta Express)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments