Thursday, June 1, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeOpinionGjyla Çeliku: Pensionerët e BDI-së

Gjyla Çeliku: Pensionerët e BDI-së

Profesoresha Gjyla Çeliku ka komentuar se fundmi kongresin e BDl-se qe mbajti mbreme ne sallen ‘Kale’ ne shkup ku u zgjodh per kryetar perseri lideri i kesaj partie Ali Ahmeti.Ajo ka shkruar se në Kongresin e BDI-së janë parë dy lloje pensionerësh:
– Pensionerë që për 20 vjet nuk u nginë me pozita shtetërore, vetëm ndryshuan institucionet dhe u plakën me pozita e përfitime personale dhe familjare.
– Pensionerë që u punësuan në administratë dhe as një ditë të vetme nuk punuan, por duke ndenjur në shtëpi marrin rroga dhe u pensionuan.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments