Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniGjithë volonterët dhe puntorët me kontrata do të marrin vendime të përhershme...

Gjithë volonterët dhe puntorët me kontrata do të marrin vendime të përhershme pune

Më shumë se 3000 mijë persona të cilët momentalisht janë të punësuar në institucionet shtetërore dhe publike në bazë të marrveshjeve të përkohshme, marrëveshje për volonter, kontratë në vepër dhe kontratave autoriale do të mund të marrin vendim pune të përhershme.

Kjo parashihet me miratimin e propozim-ligjin për transformim në marrdhënie të rregulltë pune nga ana e Qeverisë së Maqedonisë të cilën e prezantoi sot zëvendëskryeministri, Vladimir Peshevski.

“ Të gjithë personat e angazhuar të cilët nuk kanë marrdhënie të rregullt pune së paku 3 muaj,deri me datën 30.11.2014 do të mund të realizojnë të drejtën për marrëveshje në kohë të pacaktuar”, kështu ka deklaruar, zëvendëskryeministri, Vladimir Peshevski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments