/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Struga sot ka dy të prekur me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Struga sot ka dy të prekur me koronavirus

Në 24 orët e fundit, janë kryer 464 teste dhe 37 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 20
– Kumanovë 3
– Shtip 1
– Tetovë 3
– Strugë 2
– Veles 1
– Ohri 2
– Gostivar 2
– Kriva Pallanka 1
– Kocani 2

4 persona vdiqën, një pacient nga Vinica (57), dy pacientë nga Ohri (77 dhe 57) dhe një nga Struga (74).

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 166.356 teste covid-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15827, numri i pacientëve të rikuperuar është 13315, numri i vdekjeve është 652 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1860.(Struga Ekspres)

September 14, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres