Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniFilipçe: Maqedonia e Veriut sot ka 225 të prekur me koronavirus dhe...

Filipçe: Maqedonia e Veriut sot ka 225 të prekur me koronavirus dhe 8 të vdekur, ja nga cilat qytete janë

Në 24 orët e fundit, u kryen 1841 teste dhe 225 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 120
-Kumanovë 10
-Stip 8
-Prilep 15
-Tetovë 17
-Struga 6
-Manastir 7
-Ohër 4
-Gostivar 1
-Gevgjelija 3
-Strumicë 13
-Kriva Palanka 2
-Koçani 6
-Probishtip 2
-Berovë 3
-Vinica 1
-Delçevë 1
-Sveti Nikollë 3
-Kërçovë 2
-Negotinë 1

8 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (75 dhe 68), tre pacientë nga Gostivari (82, 68 dhe 65), Kocani (69), Struga (78) dhe Strumica (64).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 19096, numri i pacientëve të shëruar është 15645, numri i vdekjeve është 768, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2683.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments