/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Ja nga cilat qytete janë 178 të prekurit nga koronavirusi dhe 4 të vdekur
Maqedoni, Slider

Filipçe: Ja nga cilat qytete janë 178 të prekurit nga koronavirusi dhe 4 të vdekur

Në 24 orët e fundit, u kryen 1368 teste dhe 178 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 42
-Kumanovë 19
-Dibër 1
-Shtip 1
-Prilep 16
-Tetovë 14
-Strugë 5
-Veles 5
-Manastir 4
-Ohër 3
-Kavadarci 1
-Gostivar 11
-Gevgjelija 4
-Strumicë 13
-Kriva Pallanka 2
-Radovishi 2
-Koçani 17
-Probishtip 2
-Makedonski Brod 1
-Valandovë 3
-Vinicë 1
-Delçevë 2
-Sveti Nikolla 1
-Kërçovë 8

4 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (61 dhe 59 vjeç), një pacient nga Kumanova (69 vjeç) dhe një pacient nga Shtipi (70 vjeç).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16735, numri i pacientëve të shëruar është 13863, numri i vdekjeve është 693, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2179.(Struga Ekspres)

September 20, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres