Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiEDHE TRE MEDALJE PËR K. A. "DRINI" NGA STRUGA, NATYRA MALO NË...

EDHE TRE MEDALJE PËR K. A. “DRINI” NGA STRUGA, NATYRA MALO NË KAMPIONATIN EVROPIAN – liga e tretë, NË ATLETIKË – POLONI!

EDHE TRE MEDALJE PËR K. A. “DRINI” NGA STRUGA
NATYRA MALO NË KAMPIONATIN EVROPIAN – liga e tretë, NË ATLETIKË – POLONI!

Ditën e shtunë (17.06.2023) në Shkup, u zhvillua kampionati Shtetëror në Atletikë për U18.
Klubi i Atletikës “Drini” nga Struga u paraqit me tre sportistë, duke fituar po aq medalje.
Me medalje të argjentë u stolis Stina Hoxha, në kërcim së larti.
Motër e vëlla, Melisa dhe Drini Hajredini u stolisën me medalje të bronztë në diciplinat e tyre, respektivisht në hedhjen e shtizës (Melisa) dhe 800m (Drini).
Sot, në ora 04:00 nga aeroporti i Shkupit, atletja jonë Natyra Malo, sëbashku me përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut, u nisë për në kampionatin Evropian- liga e tretë, që do të mbahet në Poloni.
Atletja jonë do të paraqitet në diciplinën 100m dhe stafetën 4x100m.
Ne i urojmë fat dhe shumë suksese atletes sonë Natyra Malo dhe gjithë përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments