Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëE perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve

E perjeton rende largimin e kosovareve

Veprimtari Adem Demaçi po e përjeton rëndë largimin e qytetarëve të Kosovës drejt Perëndimit. Ai thotë se qytetarët janë zhgënjyer dhe nuk po ia gjejnë qarën vetit këtu dhe po mësyjnë Perëndimin me shpresë se atje do t’i zgjidhin problemet.
“Qeveria e Kosovës e ka nxjerrë një Ligj për këta që po dalin, për të mos i lënë me dalë. Por një pjesë e njerëzve janë zhgënjyer aq fort sa që nuk po i gjejnë qare vetit këtu, duke menduar se do t’i zgjedhin problemet, e nuk po mendojnë që po shkojnë diku që nuk i presin me dëshirë, diku që nuk janë të ftuar dhe nga diku që një ditë herët ose vonë do të kthehen”, thotë Demaçi.

“Ata do të detyrohen prapë të vijnë në këtë Kosovën tonë kështu siç është me njëqind probleme”, pohon Demaçi.

Sipas tij, mundësia për t’i ndalur duke tentuar që t’i bindin se po gabojnë që po ikin, është e vogël.

“Mundësia për t’i ndalur këta me mjete paqësore, me të mirë e me bindje është mjaft e vogël, sepse në kokat e njerëzve është pjekur një bindje që porsa të dalin në perëndim dika vjen shpëtimi dhe vjen jeta e lehtë edhe largohen me këto problemet që palaviten qytetarët tanë”.

“Nuk është punë e lehtë as për Qeverinë. Mirëpo, duket se me kalimin e kohës do ta kuptojnë ata që janë në rrugë të gabuar dhe do ta ndërrojnë mendimin”, thotë ai.

“Nëse ndodhë që Europa vepron më shpejt dhe i kthen mbrapa ata të cilët nuk ka interes për t’i ndalë, atëherë kjo mund të ndalet. Nëse Europa vepron ngadalë, atëherë kjo mund të zgjasë edhe sa kohë”, pohon veprimtari i njohur, Adem Demaçi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments