Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiE dhimbshme/ Frëngova i ka vetëm 3 nxënës në klasë të parë...

E dhimbshme/ Frëngova i ka vetëm 3 nxënës në klasë të parë për vitin 2024-25, ja sa nxënës ka Ladorishti, Zagraçani,Shumi dhe Teferiçi

Në vitin 2024-2025,në 5 fshatrat, Ladorisht, Frëngovë, Shumë-Zagraçan, Teferiç do të ulen për herë të parë në bankat shkollore gjithsej 43 nxënës.

Fshati Ladorisht i ka 20 nxënës, Frëngova i ka vetëm 3 nxënës, Zagracan-Shum ka 11 nxënës dhe Teferiçi ka 9 nxënës.

Numri i vogël i nxënësve në Frëngovë është njê befasi dhe një tragjedi e madhe, sepse ikja e madhe e frëngovarëve nga vendlindja po zbras me të madhe fshatin.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments