Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDy persona kapen me drogë, policia maqedonase ua zbulon te goma rezervë...

Dy persona kapen me drogë, policia maqedonase ua zbulon te goma rezervë e makinës (VIDEO)

Sot (06.01.2023) nga zyrtarët policor janë privuar nga liria  të dy shtetas të Republikës së Shqipërisë.

Gjegjësisht, organet kompetente në pikëpagesën Tetovë kanë ndaluar automjetin e pasagjerëve tip “Mercedes” me targa kombëtare shqiptare. Për shkak të dyshimit se me veturë po transportohej drogë, në koordinim me ekipin mobil të Drejtorisë doganore, është bërë kontrolli i automjetit, gjatë të cilit është përdorur edhe një qen doganor.

Gjatë kontrollit, në bagazhin e automjetit në një gomë rezervë u gjetën tre pako me marijuanë, në masën rreth tre kilogramë me vlerë totale 10 mijë euro.

Personat janë ndaluar në stacionin policor dhe nga SPB Tetovë, pas kompletimit të të gjithë dokumentacionit do të dorëzohet kallëzim penal.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments