Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa sa fëmijë u lindën në Strugë gjatë vitit 2023

Ja sa fëmijë u lindën në Strugë gjatë vitit 2023

Struga Ekspres mëson se në repartin për gjinekologji në spitalin e Strugës gjatë vitit 2023 kanë lindur 406 fēmijë, 59 fëmijë më pak se sa në vitin 2022 ku lindën 465 fēmijë.

Nëse e krahasojmë me vitin 2020 ku lindën 688 fëmijë, janë 282 fëmijë më pak se viti që kaloi (2023).

Numri i lindjeve në Strugë vit pas viti është ndjeshëm në rënie.

Kujtojmê se fëmija i parë për vitin 2024 ishte mashkull, i cili lindi në ora 11:40, pesha-2880 gramë dhe 49 centimetër i gjatë.

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments