Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDo të ketë fluturime në aeroportin e Shkupit dhe Ohrit! Anulohet greva...

Do të ketë fluturime në aeroportin e Shkupit dhe Ohrit! Anulohet greva e kontrollorëve të fluturimit

Është anuluar greva e kontrollorëve të fluturimit e paralajmëruar për më 25 dhe 31 dhjetor të këtij viti, informoi kryetari i Sindikatës së pavarur të kontrollorëve të fluturimit, Aleksandar Tasevski, shkruan TV21. Në takimin e sotëm Sindikata ka vendosur që të pranojë konkursin për punësim të cilin e kontestonin për shkak se një pjesë e pozitave vlerësoheshin si të pa rëndësishme dhe që ishte arsye për riaktivizimin e vendimit për grevë nga nëntori i këtij viti.

“Sollëm përfundim që të anulojmë grevën e paralajmëruar për më 25 dhe 31 dhjetor për shkak të disa arsyeve operative. Pamë se me aktivitetin tonë do të ndikojmë që përzgjedhja e kuadrit operativ të nevojshëm të prolongohet dhe të mos zbatohet nëse vazhdojmë të insistojmë në 10 ditë pune të zgjasë konkursi, ndërsa edhe më tej kemi qëndrim se duhet të hiqen ato dy kandidatë joadekuat për punësim. Kemi opsion ose plotësisht të anulohen të gjithë punësimet ose t’i pranojmë, përkatësisht të “prolongojmë” parregullsinë nga ana e drejtorëve që me shumë gjasa kanë luajtur në kartën që të mos kemi mundësi për manovra”, tha Aleksandar Tasevski, kryetar i SPKF.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments